OPA350UA/2K5
型號描述:
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8SOIC
型號:
OPA350UA/2K5
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type
Rail-to-Rail
Amplifier Type
Standard (General Purpose)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply
5.2mA
Slew Rate
22V/µs
Gain Bandwidth Product
38 MHz
Current - Input Bias
0.5 pA
Voltage - Input Offset
150 µV
Supplier Device Package
8-SOIC
Current - Output / Channel
40 mA
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V