OPA350EA/2K5
- 型號描述:
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8VSSOP
- 型號:
- OPA350EA/2K5
- 品牌:
- Texas Instruments
數量:
- Amplifier Type
- Standard (General Purpose)
- Number of Circuits
- Output Type
- Rail-to-Rail
- Slew Rate
- 22V/µs
- Gain Bandwidth Product
- 38 MHz
- Current - Input Bias
- 0.5 pA
- Voltage - Input Offset
- 150 µV
- Current - Supply
- 5.2mA
- Current - Output / Channel
- 40 mA
- Voltage - Supply Span (Min)
- 2.5 V
- Voltage - Supply Span (Max)
- 5.5 V
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)