OPA350EA/2K5
型號描述:
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT 8VSSOP
型號:
OPA350EA/2K5
1
起訂量:1 倍增量:1
Amplifier Type
Standard (General Purpose)
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
22V/µs
Gain Bandwidth Product
38 MHz
Current - Input Bias
0.5 pA
Voltage - Input Offset
150 µV
Current - Supply
5.2mA
Current - Output / Channel
40 mA
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)