OPA2340UA/2K5
- 型號描述:
CMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC
IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC
- 型號:
- OPA2340UA/2K5
- 品牌:
- Texas Instruments
數量:
- Amplifier Type
- CMOS
- Number of Circuits
- 2
- Output Type
- Rail-to-Rail
- Slew Rate
- 6V/µs
- Gain Bandwidth Product
- 5.5 MHz
- Current - Input Bias
- 0.2 pA
- Voltage - Input Offset
- 150 µV
- Current - Supply
- 750µA (x2 Channels)
- Current - Output / Channel
- 50 mA
- Voltage - Supply Span (Min)
- 2.5 V
- Voltage - Supply Span (Max)
- 5.5 V
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)