OPA2340EA/2K5
型號描述:
CMOS Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP
IC CMOS 2 CIRCUIT 8VSSOP
型號:
OPA2340EA/2K5
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Amplifier Type
CMOS
Number of Circuits
2
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
6V/µs
Gain Bandwidth Product
5.5 MHz
Current - Input Bias
0.2 pA
Voltage - Input Offset
150 µV
Current - Supply
750µA (x2 Channels)
Current - Output / Channel
50 mA
Voltage - Supply Span (Min)
2.5 V
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)