OPA2180IDGKR
型號描述:
Zero-Drift Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-VSSOP
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2CIRC 8VSSOP
型號:
OPA2180IDGKR
1
起訂量:1 倍增量:1
Amplifier Type
Zero-Drift
Number of Circuits
2
Output Type
Rail-to-Rail
Slew Rate
0.8V/µs
Gain Bandwidth Product
2 MHz
Current - Input Bias
250 pA
Voltage - Input Offset
15 µV
Current - Supply
450µA (x2 Channels)
Current - Output / Channel
18 mA
Voltage - Supply Span (Min)
4.5 V
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)