OPA137UA/2K5
型號描述:
J-FET Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
運算放大器 - 運放器 MicroAmplifier Serie s Low Cost FET-Inpu A 595-OPA137UA
型號:
OPA137UA/2K5
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Amplifier Type
J-FET
Number of Circuits
1
Output Type
Slew Rate
3.5V/µs
Gain Bandwidth Product
1 MHz
Current - Input Bias
5 pA
Voltage - Input Offset
2.5 mV
Current - Supply
220µA
Current - Output / Channel
60 mA
Voltage - Supply Span (Min)
4.5 V
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)