首頁 > Texas Instruments代理商 > LP38692MP-3.3/NOPB
影像僅供參考,以產品規格為準
LP38692MP-3.3/NOPB
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1A SOT-223-5
IC REG LINEAR 3.3V 1A SOT-223-5
型號:
LP38692MP-3.3/NOPB
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
10V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
1V @ 1A
Current - Output
1A
Current - Quiescent (Iq)
55 µA
Current - Supply (Max)
100 µA
PSRR
55dB (120Hz)
Control Features
Protection Features
Over Temperature
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C