首頁 > Texas Instruments代理商 > LM3670MF-3.3/NOPB
影像僅供參考,以產品規格為準
LM3670MF-3.3/NOPB
型號描述:
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 350mA SC-74A, SOT-753
IC REG BUCK 3.3V 350MA SOT23-5
型號:
LM3670MF-3.3/NOPB
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Function
Step-Down
Output Configuration
Positive
Topology
Buck
Output Type
Fixed
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
2.5V
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Current - Output
350mA
Frequency - Switching
1MHz
Synchronous Rectifier
Yes
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)