首頁 > Texas Instruments代理商 > LM1117LD-1.8/NOPB
影像僅供參考,以產品規格為準
LM1117LD-1.8/NOPB
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 800mA 8-WSON (4x4)
IC REG LINEAR 1.8V 800MA 8-WSON
型號:
LM1117LD-1.8/NOPB
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:238 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
15V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1.8V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
1.2V @ 800mA
Current - Output
800mA
Current - Quiescent (Iq)
5 mA
Current - Supply (Max)
10 mA
PSRR
75dB (120Hz)
Control Features
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Operating Temperature
0°C ~ 125°C