F28P550SG9PZR
型號描述:
C28x C2000? C28x Fixed-Point Microcontroller IC 32-Bit 150MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14)
C2000 32-BIT MCU WITH 150MHZ 512
型號:
F28P550SG9PZR
品牌:
Texas Instruments
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Core Processor
C28x
Core Size
32-Bit
Speed
150MHz
Connectivity
CANbus, I2C, SCI, SPI, UART/USART, USB
Peripherals
AES, Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O
43
Program Memory Size
512KB (512K x 8)
Program Memory Type
FLASH
EEPROM Size
RAM Size
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.8V ~ 3.63V
Data Converters
A/D 35x12b SAR; D/A 1x12b
Oscillator Type
Internal
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)