首頁 > Texas Instruments代理商 > CD74HC4053M96G3
影像僅供參考,以產品規格為準
CD74HC4053M96G3
型號描述:
3 Circuit IC Switch 2:1 130Ohm 16-SOIC
IC SWITCH SPDT X 3 130OHM 16SOIC
型號:
CD74HC4053M96G3
原廠包裝量:
2500
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max)
130Ohm
-3db Bandwidth
200MHz
Supplier Device Package
16-SOIC
Voltage - Supply, Single (V+)
2V ~ 6V
Voltage - Supply, Dual (V±)
±1V ~ 5V
Charge Injection
Crosstalk
Switch Circuit
SPDT
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
2:1
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
5Ohm
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
8pF