CD74HC243M96G4
- 型號描述:
Transceiver, Non-Inverting 1 Element 4 Bit per Element 3-State Output 14-SOIC
IC TXRX NON-INVERT 6V 14-SOIC
- 型號:
- CD74HC243M96G4
- 品牌:
- Texas Instruments
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
- Output Type
- 3-State
- Mounting Type
- Surface Mount
- Number of Elements
- 1
- Logic Type
- Transceiver, Non-Inverting
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C (TA)
- Voltage - Supply
- 2V ~ 6V
- Input Type
- Number of Bits per Element
- 4
- Current - Output High, Low
- 7.8mA, 7.8mA