CD74HC243M96
型號描述:
Transceiver, Non-Inverting 1 Element 4 Bit per Element 3-State Output 14-SOIC
IC TXRX NON-INVERT 6V 14-SOIC
型號:
CD74HC243M96
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output Type
3-State
Mounting Type
Surface Mount
Number of Elements
1
Logic Type
Transceiver, Non-Inverting
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply
2V ~ 6V
Input Type
Number of Bits per Element
4
Current - Output High, Low
7.8mA, 7.8mA