首頁 > Tamura代理商 > F01P015S05
影像僅供參考,以產品規格為準
F01P015S05
型號描述:
Current Sensor 15A 1 Channel Flux Gate, Closed Loop Bidirectional Module
CURRENT SENSOR FLUX GATE/CL 15A
型號:
F01P015S05
品牌:
Tamura
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:400 倍增量:1
For Measuring
AC
Sensor Type
Flux Gate, Closed Loop
Current - Sensing
15A
Number of Channels
1
Output
Ratiometric, Voltage
Sensitivity
41.67mV/A
Frequency
300kHz
Linearity
±1%
Accuracy
±1.9%
Voltage - Supply
5V
Response Time
0.3µs
Current - Supply (Max)
30mA
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C