NRH3010T4R7MNV
- 型號描述:
4.7 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 900 mA 204mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 900MA 204 MOHM
- 型號:
- NRH3010T4R7MNV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 204mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 50MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Current - Saturation (Isat)
- 850mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 4.7 µH
- Current Rating (Amps)
- 900 mA