NRH2410T150MNV
- 型號描述:
15 μH Drum Core, Wirewound Inductor 370 mA 1.224Ohm Max Nonstandard
FIXED IND 15UH 370MA 1.224 OHM
- 型號:
- NRH2410T150MNV
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2500
- Inductance
- 15 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 370 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 470mA
- DC Resistance (DCR)
- 1.224Ohm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 27MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Size / Dimension
- 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)