NRH2410T150MN
- 型號描述:
15 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 370 mA 1.224Ohm Max Nonstandard
FIXED IND 15UH 370MA 1.224 OHM
- 型號:
- NRH2410T150MN
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 15 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 370 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 470mA
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 1.224Ohm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 27MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)