首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NR8040T680M
影像僅供參考,以產品規格為準
NR8040T680M
型號描述:
68 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.1 A 299mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 68UH 1.1A 299 MOHM SMD
型號:
NR8040T680M
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
68 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.1 A
Current - Saturation (Isat)
1.2A
Shielding
Semi-Shielded
DC Resistance (DCR)
299mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
7MHz
Ratings
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)