首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NR8040T220M
影像僅供參考,以產品規格為準
NR8040T220M
型號描述:
22 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.2 A 85.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 22UH 2.2A 85.8 MOHM
型號:
NR8040T220M
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR)
85.8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
13MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
2.2A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Inductance
22 µH
Current Rating (Amps)
2.2 A