NR6028T4R7M
- 型號描述:
4.7 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3 A 40.3mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 3A 40.3 MOHM SMD
- 型號:
- NR6028T4R7M
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 3 A
- Current - Saturation (Isat)
- 2.7A
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 40.3mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 39MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.80mm)