NR6028T1R5N
- 型號描述:
1.5 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.2 A 20.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1.5UH 4.2A 20.8MOHM SM
- 型號:
- NR6028T1R5N
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 1.5 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 4.2 A
- Current - Saturation (Isat)
- 5A
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 20.8mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 78MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.80mm)