NR6028T101M
- 型號描述:
100 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 660 mA 780mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 100UH 660MA 780MOHM SM
- 型號:
- NR6028T101M
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- DC Resistance (DCR)
- 780mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 3MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 620mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.80mm)
- Inductance
- 100 µH
- Current Rating (Amps)
- 660 mA