NR5040T3R3N
- 型號描述:
3.3 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.3 A 35.1mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 3.3UH 3.3A 35.1MOHM SM
- 型號:
- NR5040T3R3N
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 3.3 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 3.3 A
- Current - Saturation (Isat)
- 3.8A
- Shielding
- Semi-Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 35.1mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 32MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.161" (4.10mm)