首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NR5040T3R3N
影像僅供參考,以產品規格為準
NR5040T3R3N
型號描述:
3.3 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.3 A 35.1mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 3.3UH 3.3A 35.1MOHM SM
型號:
NR5040T3R3N
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1500 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
3.3 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
3.3 A
Current - Saturation (Isat)
3.8A
Shielding
Semi-Shielded
DC Resistance (DCR)
35.1mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
32MHz
Ratings
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)
0.161" (4.10mm)