首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NR4018T100M
影像僅供參考,以產品規格為準
NR4018T100M
型號描述:
10 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 840 mA 216mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 840MA 216 MOHM
型號:
NR4018T100M
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
DC Resistance (DCR)
216mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
24MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
1.2A
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
840 mA