NR3012T2R2M
- 型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 96mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 1.2A 96 MOHM SMD
- 型號:
- NR3012T2R2M
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 2.2 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 1.2 A
- Current - Saturation (Isat)
- 1.1A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 96mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 70MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -25°C ~ 120°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)