首頁 > Taiyo Yuden代理商 > NR10050T100M
影像僅供參考,以產品規格為準
NR10050T100M
型號描述:
10 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.1 A 32.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 4.1A 32.5 MOHM
型號:
NR10050T100M
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.1 A
Current - Saturation (Isat)
4.7A
Shielding
Semi-Shielded
DC Resistance (DCR)
32.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
15MHz
Ratings
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.394" L x 0.386" W (10.00mm x 9.80mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)