首頁 > Taiyo Yuden代理商 > MBKK1608T2R2M
影像僅供參考,以產品規格為準
MBKK1608T2R2M
型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 750 mA 345mOhm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 2.2UH 750MA 345 MOHM
型號:
MBKK1608T2R2M
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
750 mA
Current - Saturation (Isat)
520mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
345mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)