首頁 > Taiyo Yuden代理商 > LSCNB1005EET1R0MB
影像僅供參考,以產品規格為準
LSCNB1005EET1R0MB
型號描述:
1 μH Shielded Multilayer Inductor 800 mA 300mOhm Max 0402 (1005 Metric)
FIXED IND 1UH 800MA 300 MOHM SMD
型號:
LSCNB1005EET1R0MB
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Type
Multilayer
Material - Core
Metal
Inductance
1 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
800 mA
Current - Saturation (Isat)
1A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)