CBMF1608T470K
- 型號描述:
47 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 140 mA 3.25Ohm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 47UH 140MA 3.25OHM SMD
- 型號:
- CBMF1608T470K
- 品牌:
- Taiyo Yuden
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Semi-Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 3.25Ohm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 11MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 50mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 2.52 MHz
- Supplier Device Package
- 0603 (1608 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.039" (1.00mm)
- Inductance
- 47 µH
- Current Rating (Amps)
- 140 mA