首頁 > Taiyo Yuden代理商 > CBMF1608T470K
影像僅供參考,以產品規格為準
CBMF1608T470K
型號描述:
47 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 140 mA 3.25Ohm Max 0603 (1608 Metric)
FIXED IND 47UH 140MA 3.25 OHM
型號:
CBMF1608T470K
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Semi-Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
3.25Ohm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
11MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
50mA
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Inductance
47 µH
Current Rating (Amps)
140 mA