首頁 > Taiyo Yuden代理商 > CBC3225T6R8MR
影像僅供參考,以產品規格為準
CBC3225T6R8MR
型號描述:
6.8 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 940 mA 156mOhm Max 1210 (3225 Metric)
FIXED IND 6.8UH 940MA 156MOHM SM
型號:
CBC3225T6R8MR
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
940 mA
Current - Saturation (Isat)
950mA
Shielding
Semi-Shielded
DC Resistance (DCR)
156mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
50MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)