首頁 > Taiyo Yuden代理商 > CBC3225T4R7MR
影像僅供參考,以產品規格為準
CBC3225T4R7MR
型號描述:
4.7 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.01 A 130mOhm Max 1210 (3225 Metric)
FIXED IND 4.7UH 1.01A 130 MOHM
型號:
CBC3225T4R7MR
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding
Semi-Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
70MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
1.25A
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Inductance
4.7 µH
Current Rating (Amps)
1.01 A