首頁 > Taiyo Yuden代理商 > CBC3225T102KR
影像僅供參考,以產品規格為準
CBC3225T102KR
型號描述:
1 mH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 100 mA 13Ohm 1210 (3225 Metric)
FIXED IND 1MH 100MA 13 OHM SMD
型號:
CBC3225T102KR
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Semi-Shielded
Type
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR)
13Ohm
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
1.6MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
100mA
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
1210 (3225 Metric)
Height - Seated (Max)
0.106" (2.70mm)
Inductance
1 mH
Current Rating (Amps)
100 mA