CBC3225T101KR
- 型號描述:
100 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 340 mA 1.82Ohm Max 1210 (3225 Metric)
FIXED IND 100UH 340MA 1.82OHM SM
- 型號:
- CBC3225T101KR
- 品牌:
- Taiyo Yuden
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Semi-Shielded
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- DC Resistance (DCR)
- 1.82Ohm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 6MHz
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 270mA
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- 1210 (3225 Metric)
- Height - Seated (Max)
- 0.106" (2.70mm)
- Inductance
- 100 µH
- Current Rating (Amps)
- 340 mA