首頁 > Taiyo Yuden代理商 > CBC2518T470M
影像僅供參考,以產品規格為準
CBC2518T470M
型號描述:
47 μH Semi-Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 290 mA 2.47Ohm Max 1007 (2518 Metric)
型號:
CBC2518T470M
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:2000 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
47 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
290 mA
Current - Saturation (Isat)
240mA
Shielding
Semi-Shielded
DC Resistance (DCR)
2.47Ohm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
12MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Supplier Device Package
1007 (2518 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)