首頁 > Taiyo Yuden代理商 > CBC2518T101MV
影像僅供參考,以產品規格為準
CBC2518T101MV
型號描述:
100 μH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 125 mA 4.81Ohm Max 1007 (2518 Metric)
型號:
CBC2518T101MV
品牌:
Taiyo Yuden
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:498 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
100 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
125 mA
Current - Saturation (Isat)
160mA
Shielding
Unshielded
DC Resistance (DCR)
4.81Ohm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
9MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
796 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Size / Dimension
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)