TSZU52C5V6
型號描述:
Zener Diode 5.6 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603
DIODE ZENER 5.6V 150MW 603
型號:
TSZU52C5V6
品牌:
Taiwan Semiconductor Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:20000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.6 V
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohms
Supplier Device Package
0603
Power - Max
150 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 1 V