TSUP15M60SH S1G
- 型號描述:
Diode 60 V 15A Surface Mount, Wettable Flank TO-277A (SMPC4.6U)
DIODE SCHOTTKY 60V 15A SMPC4.6U
- 型號:
- TSUP15M60SH S1G
- 品牌:
- Taiwan Semiconductor Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-277, 3-PowerDFN
- Mounting Type
- Surface Mount, Wettable Flank
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- 1046pF @ 4V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 15A
- Supplier Device Package
- TO-277A (SMPC4.6U)
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 175°C
- Grade
- Automotive
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 60 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 640 mV @ 15 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 450 µA @ 60 V