TST40L120CW
- 型號描述:
Diode 120 V 20A Through Hole TO-220AB
DIODE SCHOTTKY 120V 20A TO220AB
- 型號:
- TST40L120CW
- 品牌:
- Taiwan Semiconductor Corporation
數量:
- Technology
- Schottky
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 120 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 20A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 800 mV @ 20 A
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 200 µA @ 120 V
- Capacitance @ Vr, F
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- TO-220-3
- Supplier Device Package
- TO-220AB
- Operating Temperature - Junction
- -55°C ~ 150°C