TSM4800N15CX6
型號描述:
N-Channel 150 V 1.4A (Tc) 2.1W (Tc) Surface Mount SOT-26
150V, 1.4A, SINGLE N-CHANNEL PO
型號:
TSM4800N15CX6
品牌:
Taiwan Semiconductor Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:12000 倍增量:1
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
150 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
1.4A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs
480mOhm @ 1.1A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id
3.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
8 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
332 pF @ 10 V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
2.1W (Tc)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)