SMBJ16CAH
- 型號描述:
26V Clamp 24.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AA
- 型號:
- SMBJ16CAH
- 品牌:
- Taiwan Semiconductor Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AA, SMB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Zener
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Applications
- Capacitance @ Frequency
- Current - Peak Pulse (10/1000µs)
- 24.2A
- Voltage - Reverse Standoff (Typ)
- 16V
- Supplier Device Package
- DO-214AA (SMB)
- Bidirectional Channels
- 1
- Voltage - Breakdown (Min)
- 17.8V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
- 26V
- Power - Peak Pulse
- 600W