SMBJ16CAH
型號描述:
26V Clamp 24.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 600W, 18.8V, 5%, Bidirectional, TVS
型號:
SMBJ16CAH
品牌:
Taiwan Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:6000 倍增量:3000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AA, SMB
Mounting Type
Surface Mount
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Applications
Capacitance @ Frequency
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
24.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Bidirectional Channels
1
Voltage - Breakdown (Min)
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V
Power - Peak Pulse
600W