RABS15MH
型號描述:
Bridge Rectifier Single Phase Standard 1 kV Surface Mount ABS-L
整流器 500ns, 1.5A, 1000V, Fast Recovery Bridge Rectifier
型號:
RABS15MH
品牌:
Taiwan Semiconductor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Diode Type
Single Phase
Technology
Standard
Voltage - Peak Reverse (Max)
1 kV
Current - Average Rectified (Io)
1.5 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 1.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
1 µA @ 1000 V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)