BZT52C6V8K RKG
- 型號描述:
Zener Diode 6.8 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-523F
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD523F
- 型號:
- BZT52C6V8K RKG
- 品牌:
- Taiwan Semiconductor Corporation
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 6.8 V
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 200 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 15 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 nA @ 3.5 V
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)