BZT52C6V8 RHG
- 型號描述:
Zener Diode 6.8 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123F
DIODE ZENER 6.8V 500MW SOD123F
- 型號:
- BZT52C6V8 RHG
- 品牌:
- Taiwan Semiconductor Corporation
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 6.8 V
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 500 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 15 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1.8 µA @ 4 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1 V @ 10 mA
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)