8Y40072002
型號描述:
40 MHz Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
CRYSTAL 40.0000MHZ 8PF SMD
型號:
8Y40072002
品牌:
TXC CORPORATION
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Type
MHz Crystal
Frequency
40 MHz
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Load Capacitance
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Mode
Fundamental
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Ratings
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-SMD, No Lead
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)