PPWAM150-18A
型號描述:
Open Frame AC DC Converters 1 Output 48V 90 ~ 264 VAC Input
AC/DC CONVERTER 48V 100W
型號:
PPWAM150-18A
品牌:
TT Electronics/Power Partners Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Open Frame
Number of Outputs
1
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
48V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output 1
3.13 A
Power (Watts)
100W (150W Forced Air)
Applications
ITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation
5.656 kV
Efficiency
92%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Features
DC Input Capable, PFC, Standby Output, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
3.00" L x 2.00" W x 1.18" H (76.2mm x 50.8mm x 30.0mm)