PFC-W1206LF-03-4752-B
- 型號描述:
47.5 kOhms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant Thin Film
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/3W 1206
- 型號:
- PFC-W1206LF-03-4752-B
- 品牌:
- TT Electronics/IRC
數量:
- Resistance
- 47.5 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Composition
- Thin Film
- Features
- Anti-Sulfur, Moisture Resistant
- Temperature Coefficient
- ±25ppm/°C
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Supplier Device Package
- 1206
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.71mm)